Oprava karosérie
metodou PDR

Paintless Dent Removal (PDR) je technologie opravy karosérie, která dokáže obnovit plech karosérie zpět do původního stavu za studena, aniž by se narušil tovární lak.

Vytlačování důlků vnitřní strany karosérie pomocí háků.Vytlačování důlků z vnější strany pomocí čepů a speciálních lepidel které nepoškozují lak vozu.Oprava je velice šetrná než u klasické konvenční metody.

Vhodné pro opravu důlků, promáčklin a vozů po krupobití.

731 051 353


Většinu oprav provádíme na počkání nebo do jednoho dne dle složitosti poškození.
Bezplatná prohlídka a kalkulace ceny.

Výhody metody PDR
(Paintless Dent Repair)

+Úspora nákladů ve srovnání s běžnou opravou až o 50%

+Zachovává původní lak

+Časově nenáročný proces s porovnání s běžnou metodou

+Mobilita servisu, přijedeme k Vám domů nebo do Servisu

+Většinu oprav provádíme na počkání

Co lze opravit metodou PDR bez lakování?

+Malé důlky způsobené z parkovišť od jiných vozů nebo nákupních košíků

+Důlky způsobené krupobitím i ve velkém množství

+Deformace způsobené parkováním

+Promáčklé nebo prokoplé díly od vandalismu

+Škody od pádu sněhu, kaštanů aj přírodních živlů

Metoda PDR byla vyvinuta techniky na montážní lince Mercedes Benz během roku 1940 za účelem opravit drobné výrobní vady. Specializované ruční nářadí bylo vytvořeno pro jemné vytlačování důlků či promáčklin které se na voze ocitli během výroby.Tato metoda je schopná poškozené místa na karosérii vrátit zpět do svého původní stavu. Metoda PDR se postupem času vyvíjela do dnešní podoby – kdy je na trhu dostupné kvalitní nářadí s odolných materiálů pro vytlačování důlků z vnitřní strany karosérie, ale i pomocí reverzních kladiv a čepů z vnější strany karosérie + mnoho typů lamp na odhalení poškozeného místa, tak i spoustu příslušenství. Dnes jako metoda PDR roste i kvalita techniků, kteří jsou schopni během pár hodin opravit vůz poškozený krupobitím nebo promáčklinu do původního stavu bez nutnosti výměny dílů řezání střech kitování a lakování.